Технології

ЛИТТЯ МЕТАЛІВ

Литво - це унікальна технологія, яка дає можливість робити вироби найвищої складності з чудовим опрацюванням дрібних складових. Ця технологія дуже часто використовується у виробництві ювелірних виробів. Тому литво це трудомісткий, тривалий та досить, дорогий процес, особливо при невеликих накладах.

Скорочений опис технологічного процесу такий: спочатку виготовляється з макету 3D ескіз на спеціальній програмі, після чого на спеціальному ЧПУ верстаті вирізається чітка модель виробу. Далі за допомогою готової моделі зі спеціальної гуми виготовляються форми, після чого за допомогою цих форм виготовляються воскові копії виробів усього накладу. Далі воскові форми заливаються спеціальною речовиною схожою на гіпс, і вже з цих гіпсових форм після виплавлення воску виготовляються остаточні вироби з металу за допомогою розплавленого металу. Готові вироби піддаються ручному доопрацюванню. При виготовленні трудомістких виробів можуть вживатися різні технологи в одному виробі, залежно від ескізу та побажання клієнта.

ШТАМПОВКА

Технологія штампування, або ж карбування, дозволяє створювати тривимірні рельєфні вироби, і є економічною при випуску тиражу чисельністю понад 2000 шт. При незначних накладах на ціну виробів лягає висока вартість оснастки, а тривалий процес її виробництва, піднімає терміни виконання замовлення. Використовується ця технологія в основному при виготовленні тривимірних нагрудних знаків, медалей, значків.

У основі процесу виробництва в спеціальній комп'ютерній програмі робиться чіткий тривимірний малюнок виробу, далі початкові дані переходять на спеціалізований фрезерувальний верстат, який вирізує модель. Далі модель при потребі допрацьовується вручну, після чого з неї виготовляється оснастка. Готовий штамп встановлюється на потужний прес карбування і далі відбувається сам процес штампування виробів. При штампуванні використовуються різні кольорові метали.

ХІМІЧНЕ ГРАВІЮВАННЯ

Хімічне гравіювання - це найбільш затребуваний метод виготовлення виробів з кольорових металів, коли треба зробити швидко, не дорого і якісно. Іноді залежно від складності макету, виріб, оптимально зробити за допомогою хімічного гравірування. Вироби, виготовлені за цією технологією, містять всього два рівні, проте при цьому з високою точністю передаються лінії та тексти, мінімальна товщина яких може досягати 0,15мм.

При виготовленні, на поверхню металу фотографічним способом переноситься малюнок. Далі на металі(звичайно це різні марки латуні) протравлюються особливими розчинами поглиблення, які в точності відповідають заданому макету. На наступному етапі з готових пластин на пресі обсікають вироби необхідної форми.

ГАЛЬВАНІЧНЕ ПОКРИТТЯ

За допомогою гальванічного покриття здійснюється нікелювання, золочення, сріблення, міднення металевих виробів, різних розмірів і накладів.

Вироби заздалегідь перед самим покриттям знежирюються в спеціальній ванні, далі вони підвішуються на спеціальні підвіси, і опускаються в іншу ванну із спеціальним розчином. Після чого відбувається нанесення металевої плівки завтовшки від доль мкм до десятих доль мм, наноситися вона методом електролітичного осадження на поверхню металевих виробів.

 ПОКРИТТЯ ВИРОБІВ ЄМАЛЯМИ ТА ЛАКАМИ

У фарбуванні виробів використовуються спеціальні високоякісні емалі, лаки і смоли. Процес фарбування атрибутики та нагород має на увазі ювелірну точність, кольори емалей можуть бути абсолютно будь-якими, підбираються по Pantone або зразку кольору, також сама емаль може бути напівпрозорою і перламутровою.

ГРАВЕРТОН

Найпоширенішим способом перенесення інформації методом сублімації, що часто зустрічається, є спосіб перенесення малюнків на спеціально підготовлені металеві пластини - ГРАВЕРТОН. У цій технології друк відбувається на спеціальній поліграфії, а основним складовим являється спеціальний тонер, призначений для роботи в лазерних принтерах.

Металеві пластини ГРАВЕРТОН мають спеціальне покриття, що сприяє впаюванню тонера у верхній шар пластини, і перенесенню будь-якої графічної або ж текстової інформації. Ця технологія є незамінною при дуже швидкому виготовленні виробів будь-якого накладу, від одного дня.

ДЕКОЛЬ

Деколювання е посуду - вважається найбільш відомою технологією для нанесення малюнка на різну форму посуду (скло, кераміка, фарфор). Заздалегідь віддрукована перевідна картинка передається на поверхню виробу. Потім здійснюється випалення в муфельній печі при температурі від 560 до 800 градусів, вибір температури залежить від різновиду матеріалу, з якого виконаний посуд і використовуваних в малюнку різновидів фарб.

Ця технологія призначена для великих накладів, оскільки при менших накладах вона має високу вартість. Але основна гідність цієї технології це те, що картинка при високій температурі "упаюється" в поверхню виробу і залишається міцно закріпленою, при цьому вона стійка до механічних і хімічних подразнень. Картинка залишається однаковою по яскравості та кольорам і через багато років.