Нагорода до 200-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 

Початок весни 2014 був ознаменований святом, яке несе в собі величезне значення для культурної спадщини українського народу. 9 березня ми відзначили двохсотрічну річницю з дня народження великого українського культурного діяча, поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. 

На сьогоднішній день існує безліч конкурсів, фестивалів та фондів, які діють від імені знаменитого поета. Метою цих організацій є підтримка і розвиток культурного фонду української нації, а також пошук молодих талантів. Тому з наближенням святкових днів для організаторів урочистих заходів актуальним питанням було виготовлення медалей на замовлення для нагородження номінантів в майбутніх конкурсах. 

Не дарма Шевченка називають кобзарем, адже у всіх своїх творіннях він оспівував тяжку кріпацьку долю українського народу, частиною якого був він сам. Довгий і тернистий шлях пройшов Тарас Григорович, але до кінця днів своїх він зберігав любов і ніжність до своєї батьківщини. І хоч похований він був на чужині, українці подбали про дотримання останнього заповіту свого генія, і тепер дивиться і чує він з висоти Канівських круч як реве ревучий.

Щорічною традицією Шевченківських днів є урочисте піше сходження до могили поета, щоб покласти квіти і віддати данину його діянням, а також ознайомитися з історією доглядачів його останнього притулку, з яким пов'язано чимало таємничих випадків. 

Біля підніжжя Тарасової гори щороку проходить тематичний ярмарок майстрів народної творчості, де бажаючі можуть придбати різноманітні пам'ятні значки, магніти, посуд та сувенірні медалі. Знамениті українські кобзарі та народні вокально-інструментальні ансамблі теж збираються біля могили творця, щоб проявити свою повагу. Програма їхнього виступу включає різні аранжування улюблених творів поета, слухаючи які неможливо залишатися байдужим. 

Вся країна брала активну участь у підготовці до торжества і наша виробнича компанія «Відзнаки та сувеніри» теж не залишилася осторонь. Колективом підприємства були розроблені особливі медалі на колодці, які йдуть у подарунковому комплекті з футляром та посвідченням. Виготовлені ці медалі на замовлення для шанувальників творчості поета як особливо цінного пам'ятного сувеніра. У нас з'явилася унікальна можливість відзначити цей значний для історії української літератури рубіж з гідним розмахом. Адже відомо, що культура нашого народу гнобилася протягом багатьох століть, але сьогодні у вільній країні вона досягла небувалого розквіту і ми зобов'язані зберегти і розширити спадщину наших великих предків.